Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8271249



*

nr 827 1249


Mats Norryd

(1944-1989), Sverige


Blandteknik, Mats Norryd (1944-1989), 1973, 40x50


Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 maj 2013
kl 20:16:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/5 10:41:57 1      Vinnande bud
20/5 11:19:20 1      justering av budtak



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Mats Norryd

Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Mats Norryd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mats norryd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 20:20
  • 7166 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:58
  • 7154 Tusch
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:37




Ladda ner broschyr